Hakkımızda

f

Makina Mühendisleri Odası Kalibrasyon Laboratuvarı ve Metroloji Eğitim Merkezi (MMO KALMEM), 1998 yılından bu yana sanayi kuruluşlarına hizmet vermektedir. MMO KALMEM’ in Basınç, Boyut, Tork-Kuvvet, Elektrik, Zaman-Frekans, Sıcaklık-Nem, Kütle-Terazi, Hacim, Hava Hızı Laboratuvarlarında ölçüm ve kalibrasyon hizmetlerinin yanı sıra çeşitli konularda eğitimler gerçekleştirilmektedir.

 

MMO KALMEM  ulusal ve uluslararası standartlara izlenebilir ölçümler ile üretimde, ürün kontrolünde ve diğer ölçüm sistemlerinin kontrolünde kullanılan cihazların kalibrasyonu yoluyla ölçüm sistemlerinin ulusal ve uluslararası standartlara izlenebilirliği gerçekleştirilerek, kalite sistemlerinin gerektirdiği şekilde, işletmede yapılan ölçümler güvence altına alınmaktadır.

MMO KALMEM‘de Genel Metroloji ve Kalibrasyon ile uygulamalı kalibrasyon konularında eğitimler düzenlenmekte olup, eğitimler periyodik olarak ve istek halinde firmalara göre programlanmaktadır. 1998 yılından beri 1000’in üzerinde kuruluşa eğitim ve kalibrasyon hizmeti verilmiştir.